Beslenme

warning: Creating default object from empty value in /home/nasihat/domains/nasihat.org/public_html/gebelik/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Yanlış Beslenme Hastalık Riskini Artırıyor

Bireylerin yeterli, dengeli ve sağlıklı beslenmesi, doğru beslenme alışkanlıkları kazanması, toplumda obezite, kalp-damar hastalıkları, hipertansiyon, diyabet, kanser vb. hastalıkların görülme riskini azaltan en önemli faktör. Hatalı beslenmenin beraberinde getirdiği sağlık sorunlarına vurgu yapan Diyetisyen Tutku Tüzün, dengeli beslenmede dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.

Kalp-damar hastalıkları, hipertansiyon, obezite, metabolik sendrom ve kanser gibi beslenme ile yakından ilişkisi olan hastalıkların son 10 yılda görülme sıklığı yaklaşık 2 katına çıktığı gözlemlenmiştir.

Sonbahar Mevsiminde Beslenme Önerileri

Yaz aylarının geride kaldığı, sonbaharın başladığı bu günlerde birçok hastalık da pusuda bekliyor. Havaların soğumaya başladığı mevsim geçişlerinde soğuk algınlıkları, grip ve bronşit gibi kış hastalıklarına yakalanma riski artıyor. İşte bu nedenle sonbaharı sağlıklı geçirebilmek için beslenme düzenini tekrar gözden geçirmek gerekiyor!

Sonbahar aylarında bağışıklığımızı güçlendirmek, hastalıklara yakalanma sıklığını azaltmak ve yakalansak dahi kolay atlatabilmek için sağlıklı ve dengeli beslenmek şart. Sonbahar aylarında sağlıklı beslenme için dikkat edilmesi gerekenler:

İçeriği paylaş

sponsorlu bağlantılar